20 Mart 2016 Pazar

Sevgi Neydi?

Al Yazmalım filmi sayesinde belki de çok küçükken sorduk bu soruyu kendimize. Sizi bilmem ama ben çocukken de şimdi de hep aynı cevabı verdim kendime. Asya'nın da dediği gibi "Sevgi emekti, sıcak dost eliydi."
Niye bilmiyorum ama son zamanlarda eşime yeniden aşık oldum. Rutinimiz dışında bişey de yapmadı aslında. Düşünüyorum, ki ara da düşünürüm 😄 
Iki farklı insan nasıl olur da 24-25 yıl boyunca hiç tanımadığı bir insanı her şeyin önüne koyabiliyor? 
Itiraf etmem gerekir ki eşim çok daha önce her şeyin önüne koymuştu beni. Bense öğrenilmiş çaresizliğimle güvenemedim sanırım. Çünkü bazen insanın sırtında çok bıçak olabiliyor. 
Geçenlerde tüm zamanlarımın hastalığı olan dişim için hastaneye gitmem gerekti ve maalesef kendi başıma üstesinden gelemiyorum diş tedavilerin. Sıkıntılı bir tedavi olacaktı. Eşim ise elimden tutacaktı. Görevini de başarıyla yerine getirdi. Tedavi beklediğim kadar acı verici olmadı ama kanamayı durdurmak için ağzıma konulan bez midemi bulandırdı. Ağlaya ağlaya çıktım odadan. Bir kaç adım attık ki eşim kötü oldu.( Beni zor durumda görünce hep aynı şey oluyor. Daha önce de Ankara'da yaşarken fenalaştığım için götürüldüğüm hastanede beni görünce bayılmıştı.)Hemen danışma bürosunun masasına oturttum ve bilinci gitti. Üstüme yığıldı. Başını vurmasın diye dikkat ettim. Doktor diye bağırıyorlar gelen giden yok. Kalp krizi dedi birisi. Aklım başımdan gitti. Yere oturup ağlamaya başladım.Bitti diyorum hayat bitti. 
Çok çok şükür bir süre sonra kendine geldi. Zaman algım olmadığı için ne kadar süre aldı bilmiyorum.ikimizi de acile götürüp yatırdılar 😄 sonra çok güldük halimize. Bir daha hastaneye gelmiyorsun yanımda diye cırladım. O kadar otopsiye ölümlü kazaya gidiyorum bişey olmuyor seni görünce dayanamıyorum diye kendine savundu. 
Velhasıl anladım ki bu adam benim her şeyim. Zayıf noktam. Hayatımda gördüğüm en samimi Müslüman.
Allah birlikte alsın canımızı 🙏
Bir şey daha anladım ki mezuniyet sonrası yaşadığım her sıkıntıda aslında eşime hazırlamış Allah beni.
Çok şükür bin şükür. Son olarak anladım ki eşimi olur da bebeğimiz olursa filan doğuma asla sokmamam lazım. O sıkıntı halinde bir de onun bayılması ile uğraşmayalım. 
Allah herkesin karşısına güZel insanlar çıkarsın. Herkes özel hayatında mutlu olursa kimse kötü insan olamaz.
Siz ne dersiniz? Öyle değil mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder